Dôležitý oznam – prosba o spoluprácu

Vážení rodičia,

obraciame sa na vás s prosbou o spoluprácu. 5. trieda v našej MŠ sa od septembra opakovane už niekoľko-krát trápi s výskytom vlasovej vši. Je to únavná situácia pre nás aj pre vás, preto sme sa dohodli na radikálnom riešení. V piatok 27.11.2020 sa bude vyzliekať posteľnú bielizeň vo všetkých triedach našej MŠ. Vás prosíme, aby ste obliečky doma vyprali v čo najvyššej teplote, prípadne v dezinfekčnom pracom prostriedku – Sanytol a následne vyžehlili. A nie len posteľné obliečky, ale aj všetkom oblečenie detí najmä čiapky. Posteľnú bielizeň tých detí, ktoré nie sú v MŠ, vyperieme v školskej práčke. Prosíme vás, aby ste vyprázdnili detské šatňové skrinky, aby sme ich všetky mohli dôkladne vydezinfikovať. Dôrazne vás žiadame o vašu ústretovosť a zodpovednosť. Pravidelne dôkladne (denne) kontrolujte vlasy svojim deťom a v prípade výskytu nákazy ich nechajte doma až do úplného vyčistenia vlasov. Ak by ani tieto opatrenia neprispeli k náprave a naďalej sa bude opakovať šírenie vlasovej vši, zavoláme deratizéra a budú sa dezinfikovať priestory tried a spálni.

Mgr. Zuzana Bródyová
riaditeľka školy